NOWOŚCI

Aktualności


Czerwiec 2016 |
Nowy sklep


Grudzień 2015 | Moje pierwsze biurko
Listopad 2015 | Wywiad z nami na zuchpisze.plMarzec 2015 | Film o nas!

łóżeczka łóżeczko kołyski

2010-2015 |
Kilk słów o Lululaj
warto kolysac
Wszystko, co chcemy Państwu zaprezentować wyrosło z naszego osobistego doświadczenia. Jesteśmy rodzicami 4 chłopców w wieku od 1 miesiąca do 6 lat. Wszystkie rzeczy które produkujemy powstały, ponieważ   były nam potrzebne. 

Potrzebowaliśmy rzeczy pięknych i niepowtarzalnych
Dlatego też dbamy o estetykę naszych wyrobów. Nie jest to seryjna produkcja, wiele prac jest wykonywanych ręcznie. Dekory również malujemy a nie drukujemy. 

Potrzebowaliśmy rzeczy trwałych i funkcjonalnych. 
Dlatego produkujemy je z twardego drewna bukowego. Wymyśliliśmy również łóżeczko-kołyskę, która służy dłużej, a ostatnio znalazła zastosowanie jako ławeczka do siedzenia.

Potrzebowaliśmy mebla o niestandardowych wymiarach
Z racji małej ilości miejsca standardowe łóżeczka nam się nie mieściły, a kołyski dostępne na rynku wydawały się zbyt małe. Dlatego naszym firmowym rozmiarem jest 50x90cm. Nie za małe, nie za duże lecz w sam raz!

Jesteśmy wygodni…
i lubimy mieć wszystko w komplecie. Dlatego do każdego produktu dołączamy materac i prześcieradło. W ofercie znajdują się również komfortowe materace marki Hevea i wyjątkowa pościel szyta specjalnie dla nas. 

Bezpieczeństwo naszych dzieci to sprawa priorytetowa!
Dlatego produkujemy meble zgodnie z normą europejską PN-EN-1130 i malujemy je bezpiecznymi farbami spełniającymi normę ”bezpieczeństwo zabawek”.

Lubimy, gdy możemy sobie coś pozmieniać, wybrać czy dostosować
Dlatego nikogo nie ograniczamy :). Czasem realizujemy naprawdę zwariowane pomysły! 

Aleksandra i Piotr 
Rodzice Tadzia, Stasia, Jurka i Kazia. 


Warto kołysać?

Na pewno warto sobie uzmysłowić, że dziecko będąc w łonie matki jest nieustannie kołysane. Gdy przychodzi na świat kołysanie jest po prostu jego naturalną potrzebą. 

Co robią rodzice gdy niemowlę płacze? Pewnie jest wiele sposobów by je uspokoić. Tym instynktownym odruchem nawet świeżo upieczonego rodzica jest jednak delikatne kołysanie. 

Kiedyś w każdym domu była kołyska. Pamiętają to osoby starsze. Nawet utarło się powiedzenie „… od kołyski”. 

Ostatnio powstaje dużo publikacji naukowych na temat kołysania. Naukowcy i psychologowie prześcigają się w różnych stwierdzeniach. Mówią np. że dziecko będzie bardziej kreatywne, że dzieci kołysane szybciej się uczą siadać, raczkować a nawet mówić, że spada ryzyko choroby lokomocyjnej i wiele innych stwierdzeń. 

Co by nie mówić na temat kołysania, każdy rodzic podskórnie czuje, że dziecko tego potrzebuje.

Dołącz do nas