Wsparcie na wdrożenie CSR

 • Zapraszamy do zapoznania się z dokumentami powstałymi w ramach projektu "Mała stolania - wielkie możliwości". Strategia, Raport z audytu i Raport społecznej odpowiedzialności powstały we współpracy z firmą synergy4m i są współfinansowane przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

  Strategia Społecznej Odpowiedzialności wraz z mapą interesariuszy >>pobierz<<
  Audyt firmy pod względem normy ISO 26000 >>pobierz<<
  Raport społecznej odpowiedzialności za okres od 01.06 do 31.12.2014r. >>pobierz<<

 • Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.
 • W ramach projektu zakupiono innowacyjne urządzenie do obróbki drewna wiodącego producenta firmy Felder. Urządzenie to jest wyposażone w specjalistyczny wał strugarski o nazwie „Silent Power” dający wiele korzyści. Do najważniejszych należą:

  - Redukcja emisji hałasu o 50% w porównaniu do klasycznych strugarek
  - Mały pobór mocy. Niezależnie od szerokości strugania pobór mocy jest zdecydowanie niższy w porównaniu do klasycznych systemów.
  - 20-krotnie wyższa żywotność noży. Nożyki z węglika spiekanego gwarantują prawie 20-krotnie wyższą żywotność w porównaniu do noży ze stali HSS
  - każdy nożyk z węglika spiekanego dysponuje 4 ostrzami. Pozwala to na błyskawiczną wymianę noża w przypadku jego uszkodzenia lub stępienia.
  - Idealna powierzchnia materiału struganego bez wyrw.

  Dokumentacja filmowa na temat wału strugarskiego „Silent-power” znajduje się pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=FVNWrF8XzpA

   Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.
 • Projekt realizowany jest od 1 czerwca 2014r do 28 lutego 2015r. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

   

  Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.
 • Kolejną inwestycją w ramach realizowanego projektu było stworzenie bezpiecznych warunków pracy w lakierni. Instalację odciągową wykonała firma INTECH JMS Jakub Szewczyk. Instalacja składa się ze ściany lakierniczej, instalacji wyrzutowej oraz nawiewu ciepłego powietrza z pomieszczenia stolarni. Dzięki podwójnemu systemowi filtracji (filtr kartonowy i włóknina paint stop) sprawność filtracyjna wynosi ok. 98%  Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.
 • W ramach projektu CSR stworzyliśmy centralną instalację odciągu trocin. Sercem instalacji jest urządzenie odciągowe FT400 firmy Adamik, dzięki któremu większość urobku odciągana jest do dwóch wielkich worków o łącznej pojemności 400L.  Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.
 • Miło nam poinformować, że firmie Synergy4m powierzyliśmy doradztwo w zakresie CSR.  Efektem współpracy z Panią Moniką Skulimowską i Panem Michałem Mazurem jest Strategia CSR wraz z mapą interesariuszy - dokoment który wyznacza główne cele Lululaj na najbliższe lata. 

  Zapraszamy do zapoznania się z naszą Strategią.

  Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.