dziecko a rozwód

Ostatnimi czasy rozwody stały się częstym zjawiskiem na całym świecie. Przyczyn jest wiele – począwszy od zdrad, a skończywszy na niezwykle poważnych oszustwach czy przemocy. Jeżeli ze związku narodziło się dziecko, kwestia ustalenia władzy rodzicielskiej może spowodować problem w postaci opiekuna dążącego do jej ograniczenia względem drugiego rodzica. W niniejszym artykule podpowiemy, jak ustalić kontakt z dzieckiem po rozwodzie oraz wskażemy odpowiednią osobę, która może zająć się tymi kwestiami rozwodowymi.

Kto może ustalić kontakt z dzieckiem po rozwodzie?

Rzadko zdarzają się sytuacje, w których zgoda pomiędzy byłymi partnerami w czasie rozwodu jest 100-procentowa – zwłaszcza gdy posiadają dzieci. Spowodować może to próby uniemożliwienia bądź ograniczenia kontaktu drugiego rodzica z dzieckiem. W tym celu należy udać się do kancelarii prawnej, aby uzyskać wskazówki odnośnie spotkań ze swoją pociechą. W zasadzie każdy adwokat rodzinny pomoże w ustaleniu kontaktów z dzieckiem, nie tylko podpowie, jak uzyskać możliwość odwiedzin, ale także może reprezentować swojego klienta na rozprawie w sądzie rodzinnym, jeśli sytuacja kontaktu z dzieckiem się nie poprawi. Gdy jeden z rodziców ma ograniczoną relację ze swoją pociechą przez drugiego rodzica, należy przedstawić sytuację adwokatowi rodzinnemu. Dzięki konkretnym informacjom prawoznawca może przedstawić kilka propozycji i pomóc w rozstrzygnięciu konfliktu w trudnych przypadkach.

Jak ustalić kontakt z dzieckiem po rozwodzie?

Rodzice, którzy są po rozwodzie, mogą walczyć o prawa rodzicielskie. Jednakże problem ten jest ogromnym wyzwaniem, ponieważ kłótnie pomiędzy partnerami, mogą wywoływać nieprzyjemne skutki u dziecka. Partnerzy podczas różnych konfliktów zapominają o jednej z najważniejszych rzeczy – dziecko jest najważniejsze. Trzeba zapewnić mu odpowiednią opiekę, aby jego rozwój przebiegał w naturalny, zdrowy sposób i by nie odczuwało ono skutków ubocznych rozwodu. Gdy sytuacja będzie bardzo problematyczna, jeden z rodziców musi się udać do adwokata, aby pomógł mu w rozwiązaniu problemu związanym z ograniczonym kontaktem z dzieckiem. Zadaniem adwokata rodzinnego jest przedstawienie propozycji swojemu klientowi, co należy zrobić w takich sytuacjach, lub w trudnych przypadkach przekazać sądowi rodzinnemu wszystkie informacje związane z ograniczonym kontaktem. Dobrze by było, gdyby rodzice doszli do porozumienia w tej kwestii, aby uniknąć sprawy sądowej, przy której będzie zawarte orzeczenie prawne.

Jak wygląda kontakt z dzieckiem po rozwodzie?

Gdy sytuacja związana z kontaktem z dzieckiem po rozwodzie będzie problematyczna, sąd wyda orzeczenie w sprawie wizyt konkretnego rodzica. W zależności od sytuacji rodzinnej, prawo kontaktu może być zróżnicowane. W łagodnych przypadkach rodzic może odwiedzać swoje dziecko 1 dzień w każdym tygodniu. Zazwyczaj są to odwiedziny w mieszkaniu drugiego rodzica, gdzie spędza czas ze swoją pociechą, pomaga w rozwoju naukowym. Ponadto po rozwodzie obydwoje z rodziców mają obowiązek zapewnienia dziecku wsparcia emocjonalnego oraz dobrobytu materialnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here