kot

Zwierzęta mają w sobie tę tajemniczą moc, która sprawia, że ludzie czują się lepiej w ich obecności. Nic więc dziwnego, że prawie w każdym polskim domu możemy spotkać kota, psa, papużkę, rybki czy chomika. Ci, którzy uwielbiają miękkie futerko i mruczenie wybierają koty. Te niewielkie stworzenia z jednej strony są bardzo niezależne, z drugiej wymagają od swoich właścicieli sporo uwagi. Jeśli zależy nam na dobrostanie zwierzęcia, powinniśmy pamiętać o zapewnieniu mu odpowiednich warunków do aktywności fizycznej i zabawy.

Szelki dla kotów

Wychodzenie z psem na spacer jest czymś zupełnie naturalnym. Z kolei kot na smyczy wzbudza powszechne zainteresowanie. W ciągu kilku ostatnich lat wzrasta jednak ilość ludzi spacerujących po parku z kotem. Taka decyzja wynika z troski o zdrowie i pozytywny nastrój kota. Mieszkając w bloku lub kamienicy, kot nie ma szans na swobodne przechadzki. Wielu właścicieli kotów obawia się o życie czworonoga, który samodzielnie wychodzi na dwór. Największym zagrożeniem są koła samochodów. Szelki dla kotów stanowią zatem pewien kompromis pomiędzy wolnością a bezpieczeństwem.

Jeśli widzimy, że nasz kot bardzo tęskni do naturalnego środowiska, to w ogóle nie powinniśmy się krępować. W takiej sytuacji trzeba po prostu zakupić szelki i korzystać z możliwości spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Z całą pewnością godne polecenia są szelki regulowane, które posiadają możliwość dopasowania długości pasków do obwodów szyi i klatki piersiowej kota. Dobrej jakości szelki dla kotów pozwolą zwierzęciu na wygodne chodzenie bez obawy wyślizgnięcia się i ucieczki. Sklep internetowy Aquaelzoo.pl oferuje zarówno same szelki, jak i szelki w komplecie ze smyczą. Takie akcesoria gwarantują kotu komfort nauki chodzenia na smyczy i pozwalają jego właścicielowi na szybkie podniesienie zwierzęcia do góry (np. w razie zagrożenia). Praktyczne szelki dla kotów dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych.

Drapaki dla kotów

W każdym domu, w którym mieszka kot powinien znajdować się również drapak. Taki gadżet zapobiega szkodom wyrządzonym przez kocie pazury i daje zwierzęciu namiastkę wolności. Nie zapominajmy bowiem, że drapanie to naturalny koci odruch. Typowym zachowaniem kota żyjącego na wolności jest chociażby drapanie kory drzew.

Drapaki sprawiają kotu niezwykłą przyjemność. W sprzedaży znaleźć można różne modele tego typu kocich akcesoriów. W opcji są zarówno drapaki niewielkich rozmiarów, jak i całkiem spore konstrukcje z daszkami, leżankami i doczepionymi zabawkami. Uznanym producentem drapaków jest firma Comfy. W sklepie Aquaelzoo.pl można z powodzeniem znaleźć produkt idealny dla kota, jak i zasobności portfela jego właściciela.

Zabawki dla kotów

Koty prawie zawsze są chętne do zabawy. Lubią skakać, polować, leżeć na grzbiecie i wymachiwać łapkami. Jeśli nie chcemy, aby zwierzak wykorzystywał do zabawy domowe przedmioty, powinniśmy wyposażyć go w jego własne zabawki, które będzie mógł tarmosić bez ograniczeń. Jakie zabawki uwielbiają wszystkie koty?

Na pewno należą do nich wędki i nakręcane myszki. W sprzedaży znaleźć można wiele modeli wędek do zabawy dla kotów.  Na sznureczku mogą być umieszczone, między innymi: piórka, piłki, futerko, pluszowe zabawki, dzwoneczki, wstążki. Równie atrakcyjne są nakręcane zabawki w kształcie myszki. Zaspokajają one potrzebę polowania u kotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here