Najlepsze gry towarzyskie na zimowe wieczory

Święta to rodzinny czas, który warto spędzić w jak najmilszej atmosferze. Kiedy wszelkie przygotowania dobiegną końca, warto nieco zwolnić tempo i wspólnie oddać się rozrywce, jaką jest gra towarzyska. Dowiedz się, dlaczego to doskonały sposób na długie zimowe wieczory oraz poznaj tytuły, które dostarczą wam mnóstwo świetnej zabawy!

Fajna gra to znacznie więcej niż tylko świetna zabawa

Rozmaite gry towarzyskie już od wielu lat stanowią doskonały sposób na spędzenie czasu wspólnie z rodziną i przyjaciółmi. Warto jednak wiedzieć, że oprócz mnóstwa świetnej zabawy, tego typu rozrywka jest też niezwykle rozwijająca. Nie dotyczy to wyłącznie najmłodszych – niezależnie od wieku, w prosty sposób można trenować i rozwijać umiejętności, które są przydatne na co dzień. Grając w gry, trenujemy często swoją cierpliwość, a także pobudzamy kreatywność. Zwłaszcza, kiedy rozgrywka wymaga opracowania konkretnej strategii lub szybkiej reakcji, która dodatkowo pomaga nam zyskać refleks. Ponadto, gry towarzyskie są też bardzo dobre dla naszego umysłu, gdyż pozytywnie wpływają na naszą pamięć, opóźniając proces starzenia mózgu.

Najlepsze gry towarzyskie, po które warto sięgnąć w zimowe wieczory

Stwierdzenie, że gry przeznaczone są wyłącznie dla dzieci, lepiej schować między bajki. Na rynku znajduje się szeroki wybór rozmaitych gier towarzyskich: zarówno planszowych, jak i karcianych, które podbijają serca tych, którzy dzieciństwo mają już dawno za sobą. Niektóre z nich bywają atrakcją niejednej imprezy, inne zaś idealnie sprawdzają się w przypadku par czy rodzin z dziećmi, pragnących wesoło spędzić wspólny czas. Które z tytułów staną się najlepszym uzupełnieniem świątecznych dni i mroźnych, zimowych wieczorów?

EGO gra planszowa

Ta kultowa gra towarzyska doczekała się wielu edycji i z pewnością stanie się fantastyczną rozrywką dla całej rodziny. Wyzwanie ego polega na udzieleniu szczerej odpowiedzi, jednak wyłącznie w tajemnicy, na wylosowane pytanie – to zadaniem pozostałych graczy jest wytypowanie twojego wyboru. Zależnie od tego, jak bardzo inni gracze są pewni odpowiedzi, mogą obstawiać określoną liczbę żetonów. Wielkim zwycięzcą natomiast zostaje ten, kto najlepiej poznał swoich przyjaciół lub rodzinę! Niebanalne pytania to sposób na świetną zabawę, która pomaga lepiej poznać pozostałych uczestników. Zasady gry, jaką jest ego gra planszowa, są dziecinnie proste, dlatego też będzie to doskonała rozgrywka na luźne zimowe wieczory spędzone w rodzinnym bądź przyjacielskim gronie.

Pictionary Air

Zapewne większość dorosłych doskonale kojarzy grę w kalambury, która jest już niemal legendarna i nigdy się nie nudzi. Pictionary Air to jej unowocześniona wersja, dzięki czemu jest to ciekawa gra zarówno dla młodszych, jak i starszych członków rodziny. W tym przypadku zamiast na kartce papieru, rysuje się…w powietrzu! Służy do tego specjalny pisak, zaś pozostali gracze mogą zobaczyć twój rysunek na ekranie swojego smartfona lub tableta. Zabawa polega na rysowaniu danego hasła przez jednego z członków drużyny i odgadnięciu go przez pozostałych. Wygrywa drużyna, która oczywiście zdobędzie jak największą liczbę punktów.

Taboo

Taboo to gra, której zasady są niezwykle proste, a jednocześnie powoduje, że wspólne rozgrywki z rodziną czy przyjaciółmi są pełne emocji. W tym przypadku gracze muszą wykazać się wyjątkową kreatywnością, aby inni odgadli hasło, do którego opisania nie wolno użyć im najczęściej przychodzących na myśl określeń. Gra niesie ze sobą mnóstwo świetnej zabawy, w której liczy się czas, spryt oraz wiedza – polubią ją nie tylko starsi, ale i młodsi gracze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here