Chcesz, aby Twój maluch usypiał przy oryginalnych i niezwykłych dźwiękach. A może zastanawiasz się nad zastosowaniem metody białego szumu, ale popularne odgłosy nie są w stanie sprostać Twoim wymaganiom. Zobacz co do zaproponowania ma dzika przyroda.
Odgłosy natury na wiele okazji
Wyciszające nagrania odgłosów natury niezależnie od ich rodzaju zapewnią przyjemną odmianę dla otaczających nas w codziennym życiu szumów pochodzenia mechanicznego i nowoczesnej technologii. Nie wszystkie naturalne szumy od razu przywodzą na myśl dziką przyrodę. Różnica między wodą spływająca pod prysznicem i wodospadem nie jest tak wielka, szczególnie kiedy próbują je rozpoznać małe dzieci. Wybierając nagranie do wyciszenia przed snem, chcemy zapewnić maluchowi niezapomniane przeżycia i piękne, kolorowe sny. Dzięki odgłosom z głębi dżungli jest to możliwe. Zabierz swoje dziecko na dźwiękową wycieczkę do jednego z najmniej zmienionych przez człowieka miejsc na świecie. Jako naturalny szum o dużej różnorodności składających się na niego odgłosów, będzie doskonałym wyborem nagrania do metody usypiania szumem w kilku przypadkach. Może zapewnić naszemu dziecku niezwykłe doznania, które będą na tyle zajmujące, że bez problemu skieruje się w stronę łóżka, niekiedy zagwarantuje zasypianie z aspektem edukacyjnym, a ponadto przydaje się w walce z uporczywymi przyzwyczajeniami. Co jeszcze charakteryzuje szum odgłosów dżungli?

Przedszkolaki i usypianiem białym szumem
Z problemami z usypianiem rodzice mierzą się zwykle już od początku życia dziecka, ale jeśli w porę nie wdrożono skutecznej metody, z wiekiem może być coraz gorzej. Kilkuletnie dziecko ma znacznie więcej energii niż niemowlę, a jego fascynacja światem zewnętrznym nie maleje i w jego pojęciu istotnymi sprawami jest zakończenie zabawy albo długa rozmowa z członkiem rodziny. Dzieciaki w tym wieku często nie zauważają, że są już zmęczone, a zaśnięcie przychodzi im z trudem. Klasyczne nagrania do usypiania szumem mogą okazać się niewystarczająco intrygujące, by zatrzymać na chwilę pędzącego przez życie szkraba. Bez tego momentu uwagi szum nie jest stanie zadziałać w pełni swoich sił. Rozwiązaniem takiej sytuacji jest zastosowanie nagrań białego szumu, które zaspokajają jednocześnie pragnienie nowości. Odgłosy dzikich zwierząt z dżungli mogą być strzałem w dziesiątkę, jeśli największym problemem w zasypianiu jest wyciszenie dziecka i zwrócenie jego uwagi na relaksujące bodźce, a nie pełne przeżyć myśli o aktywnościach minionego dnia. Wystarczy zaintrygować dziecko odgłosami dzikich zwierząt w nagraniu i skupić jego uwagę na rozpoznawaniu dźwięków. Dzięki temu mimochodem będzie absorbowało wyciszający szum drzew, wiatru i spokojnie zaśnie.

Nauka przy zasypianiu
Zapoznanie się z szeroką gamą bodźców dźwiękowych warunkuje dalszy prawidłowy rozwój malucha, ale z częścią z nich nie spotka się w codziennym życiu. Nie trzeba czekać wielu lat, by pokazać dziecku, jak wspaniała i różnorodna jest przyroda na ziemi. Już akcesoria dla niemowląt nawiązują do czarującej atmosfery dżungli, a dwulatki z zapałem bawią się figurkami tygrysów, małp i tropikalnych ptaków. Chcesz, by Twoje dziecko uczyło się o świecie natury w łatwy dla niego sposób? Nie udowodniono, że nauka przez sen jest możliwa, ale w momencie zasypiania mózg jest tak zrelaksowany, że przyswajanie nowych informacji staje się banalnie proste. Odtwarzanie dziecku nagrań odgłosów tropikalnej puszczy i pochodzącej z nich zwierząt, da mu szansę poznać ich rzeczywiste dźwięki.
W walce z przyzwyczajeniami do zasypiania przy szumie
Jeśli od maleńkości dziecko usypiane jest idealnym białym szumem, z biegiem lat może okazać się, że nie jest w stanie zasnąć bez niego. Taka sytuacja jest jedną z głównych obaw rodziców decydujących się na usypianie tą metodą. Odzwyczajanie kilkulatka od silnego nawyku faktycznie może okazać się niełatwym zadaniem, a zależność umiejętności głębokiego snu od słyszanych dźwięków tła może stać się kłopotliwe w przyszłości i prowadzić do bezsenności w wieku dorosłym. Odgłosów dżungli można używać bez obaw o takie komplikacje, ponieważ tło dźwiękowe jest dużo bardziej zróżnicowane, a szum stanowi tylko jego część. Zastosowanie dźwięków dzikich zwierząt z gęstych, tropikalnych lasów może też pomóc podczas odzwyczajania dziecka od czystego, białego szumu.