odgłosy afrykańskich zwierząt do snu
fot. pixabay.com

Każdy rodzic szuka idealnego sposobu na usypianie swojego brzdąca. Zobacz, jak dźwięki afrykańskich zwierząt wpłynie na Twoje dziecko.

Dlaczego szum uspokaja dziecko?

Są pewne grupy dźwięków, które działają na człowieka bardzo odprężająco. Jedną z nich są szeroko pojęte szumy, które charakteryzują się monotonnym i ciągłym brzmieniem. Uspokajanie dzieci takimi dźwiękami zyskało popularność już jakiś czas temu ze względu na dużą skuteczność. Maluszek, słysząc odgłosy szumu, momentalnie staje się dużo spokojniejszy. Dzieje się tak, ponieważ szkrab utożsamia sobie dźwięk szumu z odgłosami, które słyszał w życiu płodowym. Szumy, które dziecko słyszało w okresie płodowym, pochodziły z zachodzących w ciele matki procesów fizjologicznych takich jak trawienie, ruch matki czy bicie serca. Właśnie dlatego szumy wyciszają malca i powodują poczucie bezpieczeństwa. Poza tym ciągłe dźwięki obniżają tętno w organizmie człowieka, co sprawia, że jesteśmy spokojni.

szum zwierząt z afryki
fot. pixabay.com

Charakterystyka odgłosów afrykańskich zwierząt

W Afryce zamieszkują zupełnie inne zwierzęta niż w krajach europejskich. Wydawane przez nie dźwięki znacznie się różnią. Elementami afrykańskiej fauny są m.in. słonie, żyrafy, lwy, gepardy, zebry, szympansy, nosorożce, hipopotamy oraz pelikany. Zestawienie brzmień wydawanych przez te gatunki tworzy kompilację odgłosów afrykańskich zwierząt. Połączenie dźwięków wydawanych przez te egzotyczne stworzenia tworzy ciągłą mieszankę odgłosów o różnych częstotliwościach, które nakładają się na siebie, łącząc się w jedność. Taki szum składa się przede wszystkim z różnych rodzajów wycia, warczenia, chrząkania, ryków, piszczenia i mruczenia. Każde ze zwierząt wydaje inne dźwięki, przecież odgłosy wydawane przez słonia znacznie różnią się od rżenia zebry. Zestawienie zwierzęcych dźwięków jest bardzo relaksujące i dobrze wpływa na mózg człowieka, dostarczając mu nowych bodźców słuchowych. Takie odgłosy w niskiej częstotliwości i natężeniu świetnie sprawdzają się jako szum do usypiania najmłodszych pociech.

Zalety zasypiania przy odgłosach afrykańskich zwierząt

Każdy dźwięk polecany do usypiania pociech działa w minimalny inny sposób. Tak, każdy z nich ma za zadanie uspokoić dziecko i odizolować je od niechcianych wydźwięków otoczenia. Odgłosy zwierząt afrykańskich charakteryzujące się ciągiem dźwięków o różnych częstotliwościach posiadają wiele zalet, które pomagają przy uspokajaniu i usypianiu maluszka. Niewątpliwym plusem usypiania pociechy przy odgłosach afrykańskich zwierząt jest uspokajający i kojący wpływ zwierzęcych brzmień na organizm człowieka. Kolejną zaletą używania tych dźwięków jest przyzwyczajanie dziecka do odgłosów różnych zwierząt, z którymi nie ma do czynienia na co dzień. Słuchanie się takich dźwięków zbliża je do natury i wzmaga w nim chęć obcowania z przyrodą. Jeżeli zależy nam na tym, by nasz szkrab kształtował dobre więzi z naturalnym środowiskiem to usypianie go przy odgłosach najróżniejszych zwierząt z odległego kontynentu, będzie znakomitym pomysłem.

zalety zasypiania przy odgłosach afrykańskich zwierząt
fot. pixabay.com

Bezpieczne używanie dźwięków

Wszystkie dźwięki, jakimi się otaczamy, są dla nas odpowiednie tylko do pewnej granicy głośności. Gdy np. słuchamy muzyki za głośno, narażamy swój słuch na uszkodzenie. Tak samo jest w przypadku używania ciągłych dźwięków do snu maluszka. Szum działa na dziecko korzystnie wtedy, gdy jest bardzo cichy. Gdy narażamy malca na zbyt głośne dźwięki,  poza pogorszeniem jego jakości snu, istnieje duże ryzyko uszczerbku na zdrowiu, dlatego tak ważnym i istotnym czynnikiem jest umiejscowienie generatora dźwięku. Najczęściej zalecanym miejscem na położenie takiego generatora jest przeciwległy róg pokoju względem łóżeczka, w którym śpi kruszynka. Ta odległość gwarantuje nam, że poziom natężenia dźwięku nie będzie dla małej istotki za wysoki. W przypadku używania pluszaków generujących odgłosy afrykańskich zwierząt należy zapoznać się z instrukcją od producenta, z której dowiemy się, do jakiej odległości od dziecka dźwięk ten jest nieszkodliwy dla jego aparatu słuchu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here