dźwięk syreny policyjnej do zasypiania
fot. pixabay.com

Każdy rodzic chce, by jego maluch dobrze spał. Zobacz, jak dźwięk syreny policyjnej może w kilka chwil uśpić Twoje dziecko.

Dlaczego szum pomaga usnąć?

Wielu młodych rodziców boryka się z problemem usypiania, bądź z częstym budzeniem się malucha ze snu. Istnieją różne metody usypiania dzieci. Ostatnio dużą popularność zyskał sposób usypiania pociechy za pomocą szumu. Ciągle trwające dźwięki podczas drzemki skutecznie niwelują odgłosy, które otaczają dziecko np. szczekanie psa, głośne rozmowy, przejeżdżające samochody czy dzwoniący telefon. Każdy z tych dźwięków może potencjalnie obudzić malucha. Mali ludzie są bardziej czuli na hałasy, ponieważ nie są do nich przyzwyczajeni. W życiu płodowym, kiedy dziecko znajduje się w brzuchu mamy, to właśnie szumydźwiękami, które je otaczają. Odgłosy te są spowodowane różnymi procesami fizjologicznymi zachodzącymi w organizmie, takimi jak przepływ krwi, trawienie czy ruch matki. Szumy obniżają tętno w organizmie człowieka, co działa uspokajająco. Dziecko przy szumie bardzo szybko się wycisza, co sprzyja jego usypianiu.

odgłos wycie syreny policyjnej
fot. pixabay.com

Co charakteryzuje dźwięk syreny policyjnej?

Wybierając dźwięk, który dobrze sprawdzi się przy usypianiu naszej pociechy, bierzemy pod uwagę wiele różnych zestawień. W internecie może znaleźć mnóstwo nagrań polecanych do usypiania maluchów. Od dźwięków silnika samochodu, przez odgłosy włączonej pralki po dźwięk wodospadu. W zależności od usposobienia dziecka sprawdzać mogą się różne rodzaje dźwięków. Każdy z nas chociaż raz w życiu słyszał wydźwięk syreny policyjnej i raczej nie przyszło mu do głowy, że mogłaby nadawać się do usypiania małych dzieci. Syrena policyjna charakteryzuje się ciągłym dźwiękiem o zmiennej częstotliwości i wysokich tonach. Brzmienie fali dźwięku syreny rozchodzącej się w masach powietrza jest bardzo specyficznym dźwiękiem, które z konieczności rozpoznaje każdy dorosły. Dźwięk ciągły, jakim jest wycie syreny, powoduje obniżenie tętna w organizmie człowieka. Włączenie dziecku wycia syreny policyjnej o odpowiednio niskiej głośności świetnie sprawdzi się do jego uspokojenia oraz ułatwi zasypianie.

Zalety dźwięku syreny

Szumy polecane do uspokajania dzieci mają różne od siebie częstotliwości i natężenie. Inny odgłos wydaje cykanie świerszczy, a inny wirnik helikoptera. Wycie syreny policyjnej jest jednym dźwięków, które najlepiej sprawdzają się przy wyciszaniu dzieci w różnych kategoriach wiekowych. Sprawdza się ono zarówno w przypadku kruszynek w wieku niemowlęcym, jak i u przedszkolaków. Dźwięki syreny, dzięki swoim zmiennym częstotliwościom bardzo dobrze wpływają na maluszka. Brzmienie to powoduje, że zwracamy mniejszą uwagę na inne otaczające nas dźwięki, na które nie mamy wpływu. Podczas usypiania malec skupia swoją uwagę na wyciu syreny, przez co nie rozprasza się innymi odgłosami. Największą zaletą wydźwięku syreny jest jego uniwersalność. Oznacza to, że charakterystyczny dźwięk wycia sprawdzi się zarówno u dzieci spokojnych jak i żywiołowych urwisów oraz w każdej grupie wiekowej, począwszy od pierwszych dni życia, aż po czas szkolny.

zalety dźwięku syreny policyjnej
fot. pixabay.com

Zasady bezpieczeństwa przy używaniu szumów

Niezależnie od metody usypiania musimy zwracać uwagę na bezwzględne bezpieczeństwo naszego malucha. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, używając wycia syreny policyjnej przy śnie dziecka, jest odpowiednie umiejscowienie generatora dźwięku względem dzieciątka. Najczęstszym zaleceniem dotyczącym położenia źródła ciągłego brzmienia jest przeciwległy róg pokoju względem położenia łóżeczka, w którym śpi dziecko. Zaleca się taką odległość, ponieważ szumy, jak każde dźwięki muszą być włączone w odpowiednio niskiej głośności. Położenie generatora szumu daleko od miejsca snu brzdąca daje nam pewność, że dźwięk nie będzie za głośny. W przypadku, gdy położylibyśmy źródło brzmienia bezpośrednio przy łóżku, mogłoby okazać się, że bardziej przeszkadzamy dziecku, niż mu pomagamy. Dbając o odpowiednią odległość odtwarzacza od malucha, dopilnujemy, by dźwięk miał niską głośność, przez co zagłuszy odgłosy otoczenia, nie zaburzając snu kruszyny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here